Často kladené dotazy

28.5.2009
Dotaz: Zajímalo by mě jestli Profiview se umí připojit vzdáleně do PLC
Odpověď: Ano umí, pomocí modemu. Modem připojíte k PC pomocí sériové linky nebo USB a v konfiguraci ProfiView nastavíte správný "handler", kterému řeknete jakou sekvencí příkazů vytočí spojení na vzdálený modem. Po sestavení spojení již probíhá komunikace normálně, jako by PLC bylo připojeno přímo lokálně kabelem. Je to součástí standardní instalace. V konfiguračním manuálu se dozvíte, jak ProfiView nakonfigurovat pro komunikaci přes modem a který modul použít.

30.5.2009
Dotaz: Které typy PLC automatů podporuje ProfiView?
Odpověď: Všechny, které podporují protokol CMODE a které jsou připojené pomocí sériové linky. Je možné však doplňit ProfiView dalšími moduly, které budou umět komunikovat i s jinými automaty pomocí jiných protokolů a linek. Máte-li zájem o konkrétní typ PLC, kontaktujte nás přímo. Pokud bude PLC na seznamu připravovaných zařizení, můžeme jeho vývoj uspíšit, nebo jej dodat pro Vás na zakázku.

2.6.2009
Dotaz: Umí PLC komunikovat i s něčím jiným než PLC?
Odpověď: ProfiView může komunikovat s čímkoliv: od nejrůznějších API a jiných rozhraní až třeba po mikrovlnnou troubu. Důležité je mít ten spravný "handler" (viz. manuál). Pokud máte zájem o konkrétní implementaci, kontaktujte nás přímo a my Vám řekneme jestli lze ve Vaší aplikaci ProfiView použít.

4.6.2009
Dotaz: ProfiView mi nechce komunikovat s PLC. Co mám dělat?
Odpověď: Nejlepší bude, když podle návodu zapnete debug mód (konfigurace v log4j.properties souboru). Po té vymažete všechny log soubory a pustíte ProfiView. V profiView proveďte jen to nejnutnější minimum kroků k tomu, aby jste nasimulovali chybu. Pak Profiview vypněte a hledejte jestli se tam objevil nějaký error nebo warning. Nakopírujte sem váš log, ale ne celý, stačí jen max 50 řádků před vašim errorem a k tomu error část logu.

15.9.2009
Dotaz: Nastavil jsem DEBUG mód, smazal všechny logy, ale při pouštění ProfiView se mi žádný log nevytvořil.
Odpověď: Tak to asi nemáte v pořádku instalaci. Vezměte si installation manual a postupujte podle něj jako by jste instalovali ProfiView. Určitě narazíte na něco, co nemáte tak jak by podle manuálu mělo být.

 

Demo ke stažení ZDARMA

Latest

STÁHNOUT
Profiview ver 1.7 - shareware

Parametry

Multi OS software, testováno pro Win XP, Win Vista, Win 7, RedHat

Podporuje připojení k PLC pomocí přímého kabelu RS232

Podporuje vzdálené připojení k PLC pomocí modemu

Podporuje OMRON PLC - další se připravují

Generuje alarmy a reporty

Možno integrovat vlastní PLC handlers (pro programátory)

Jedna instalace ProfiView může pracovat s více konfigurovanými projekty

Podporuje více jazyků (Česky, Německy, Anglicky)


Kontakty

ProfiView dodává a integruje ve výhradním zastoupení pro ČR firma MAXPRO s.r.o.

Tel: +420 571 416 325
Fax: +420 571 415 387
Email: profiview@maxpro.cz